Dračí úsvit

Šermířský a fantasy klub Hodonín

Dračí úsvit – šermířský a fantasy klub

Jsme sdružení zájemců o historický a scénický šerm, dřevěné i železné bitvy, LARPy a ohnivé show. Primárně se věnujeme kroužku historického šermu pro děti a mladistvé při SVČ Hodonín, zároveň vystupujeme na akcích pro veřejnost a pořádáme vlastní akce pro naše malé šermíře, jejich rodiče i veřejnost.

Úzce spolupracujeme s divadelní skupinou Memento mori z Uherského Ostrohu a Bratrstvem draka z Břeclavi, se kterými jezdíme na společné akce. Dlouhodobě se účastníme i akcí v ZOO Hodonín.

Krátká historie

Už je tomu několik let, co se sešlo pár udatných jinochů se společným zájmem. Jejich vášní byl šerm s dřevěnou zbraní. Tak 3. 7. 1996 vznikl spolek nazývající se Dračí úsvit. O dvě léta později byl sepsán dokument s Ministerstvem vnitra a klub se stal právoplatnou organizací. Od těch dob lidé přibývali a klub stále neměl trvalé útočiště. To však nalezl dne 18. 1. 2000 na skautském městečku v poslední chatce areálu.

Z mladých jinochů se stali muži a z mužů válečníci, bojující v bitvách a arénách. Prožívali i dobrodružství na LARPu. V dobách, kdy byl mír, svou touhu po dobrodružstvích nedokázali utišit a tak začali hrát Dračí doupě. K našim udatným bojovníkům se však připojovaly i ženy, které s nimi vytrvale držely krok.

Postupem času se klub vyvíjel a tito válečníci nezůstali jen u dřevárenského šermu. Začali bojovat i ze železnou zbraní, účastnit se seminářů pro boj mečem i nožem, jezdit na železné bitvy a trénovat na SVČ Hodonín mladé a odvážné chlapce (a někdy i dívky) toužící stát se rytíři. V září 2012 totiž Dračí úsvit zprovoznil kroužek šermu pro mladistvé.

24. června 2021 naši chatku na skautském městečku, místo plné vzpomínek, smetlo tornádo a my jsme museli toto místo opustit. Díky mnoha darům šlechetných lidí mohl klub zakoupit stavební buňku, která nám slouží jako zázemí pro venkovní tréninky a sklad materiálu.

Sponzoři

  • Domain name search and availability check by PCNames.com.
  • Website and logo design contests at DesignContest.com.
  • Reviews of the best cheap web hosting providers at WebHostingRating.com.