Dračí úsvit

Šermířský a fantasy klub Hodonín

Dračí úsvit – šermířský a fantasy klub

Už je tomu několik let, co se sešlo pár udatných jinochů se společným zájmem. Jejich vášní byl šerm s dřevěnou zbraní. Tak 3. 7. 1996 vznikl spolek nazývající se Dračí úsvit. O dvě léta později byl sepsán dokument s Ministerstvem vnitra a klub se stal právoplatnou organizací. Od těch dob lidé přibývali a klub stále neměl trvalé útočiště. To však nalezl dne 18. 1. 2000 na skautském městečku, kde se schází doposud každou středu a pátek v 16.00. Za tento dar vděčí městu Hodonín.

Z mladých jinochů se stali muži a z mužů válečníci, bojující v bitvách a arénách. Prožívali i dobrodružství na LARPu. V dobách, kdy byl mír, svou touhu po dobrodružstvích nedokázali utišit a tak začali hrát Dračí doupě. K našim udatným bojovníkům se však připojovaly i ženy, které s nimi vytrvale držely krok.

Postupem času se klub vyvíjel a tito válečníci nezůstali jen u dřevárenského šermu. Začali bojovat i ze železnou zbraní. Nyní se stávají gardisty královny Blanky z Vodního králoství a podíleli se na několika šermířských vystoupení v blízkém okolí. Proto neváhej, ty, jež čteš těchto pár slov, a přijď rozšířit řady Dračího úsvitu.

Sepsala Sedmika

Sponzoři

  • Město Hodonín