Dračí úsvit

Šermířský a fantasy klub Hodonín

Po dlouhé odmlce jsme znovu zpět s recenzemi na hraní Dračího doupěte 2. Naše postavy dosáhli pokročilých povolání a s nimi přišli i nové schopnosti. Taky jsme se konečně dostali do fáze, kdy jsme začali používat magii. Magie v DrD 2 je řešena velmi zajímavým způsobem. Jako celé pravidla jsou zde velmi volné prvky popisu jednotlivých kouzel. Najdeme tady kouzla  iluzí a ovládání myšlenek (Mág), dále pak spíše praktičtější magie ohně a větru (Čaroděj) a nebo přírodní magii (Šaman, Druid). Ty ovšem zatím otevřené nikdo z nás nemá.

Je opravdu krásné vymýšlet, jak jednotlivé kouzla budou vypadat a jaký dopad na příběh budou mít. Jeden z příkladů byl, kdy naše družina v bojovala proti skupině přívrženců dračí legie. Má postava s novými dovednostmi mága se pomalu začala přibližovat již k postřelenému a vyčerpanému členovi legie. S naprostým odhodláním a beze zbraní v ruce se dostal na pár kroků od něj. V první řadě mu navodil pocit klidu a toho, že je vše naprosto v pořádku (schopnost mága – magie mysli). Poté mu přiložil ruku na hlavu a proklel jeho jazyk, aby zkameněl pokud bude lhát (schopnost zaříkávače se zvláštní schopností Modlitby a uřknutí). Nyní mohl získat nezbytné informace, které skupinu dovedou bezpečně ke králi, kterého musí osvobodit. Takže hrát mága má jistou výhodu. Dokážete se dostávat lidem do mysli a pokud svou akci opravdu dobře promyslíte a popíšete, je to přínos pro celé hraní, ovšem na druhou stranu k takovým akcím musíte mít  dobrou příležitost. Takže z mé strany to bylo zatím vše. Věřím co nevidět budu moct popsat další zajímavé schopnosti, které se nám v hraní objeví.

4 komentáře

 1. Zyl napsal:

  Dobrý, dobrý =)… jsem rád za každé info ohledně hraní a těší mě, že se tady zase objevilo další info z vašeho hraní. Jen houšť. Určitě si rád přečtu zase něco dalšího. Skvělá práce.

  • Zdara napsal:

   Určitě se těš, chystá se teď článek o souboji bez boje 😉

  • Kuduk napsal:

   Jsem rád že se ti to líbí. Snažím se tomu už dát i formu spíše informativní, jak jsi původně chtěl, aby lidé trochu přičuchli k systému hraní. Doufám tedy, že je to dostačující. Pokud ne budu ne tak budu rád za každou reakci, nebo dotaz.

Napsat komentář


Sponzoři

 • Domain name search and availability check by PCNames.com.
 • Website and logo design contests at DesignContest.com.
 • Reviews of the best cheap web hosting providers at WebHostingRating.com.